logo
Ποιότητα Υψηλής θερμοκρασίας ανθεκτικό στο φύλλωμα συμπίεσης 1200°C Θερμική σταθερότητα Εργοστάσιο
<
Ποιότητα Υψηλής θερμοκρασίας ανθεκτικό στο φύλλωμα συμπίεσης 1200°C Θερμική σταθερότητα Εργοστάσιο
Ποιότητα Υψηλής θερμοκρασίας ανθεκτικό στο φύλλωμα συμπίεσης 1200°C Θερμική σταθερότητα Εργοστάσιο
Ποιότητα Υψηλής θερμοκρασίας ανθεκτικό στο φύλλωμα συμπίεσης 1200°C Θερμική σταθερότητα Εργοστάσιο
>

Υψηλής θερμοκρασίας ανθεκτικό στο φύλλωμα συμπίεσης 1200°C Θερμική σταθερότητα

Επωνυμία Μάρκας: Sunzo
Τόπος καταγωγής: Sihong, Κίνα
Πιστοποίηση: CE/IATF16949/45001/14001/9001
Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας: Διαπραγματεύσιμος
Τιμή: Διαπραγματεύσιμος

Λεπτομέρειες για το προϊόν


Αντίσταση στη θερμοκρασία: 200°C έως 1200°C Επιλογές υλικού: Inconel X-750, Haynes 282, Nimonic 90, κράμα βολφραμίου
Αντοχή εφελκυσμού: 85% στους 800°C (Inconel X-750) Ισχύς ρήξης ερπυσμού: 150MPa στους 700°C (Inconel X-750)
Αντίσταση στην οξείδωση: ≤0,01 mm/έτος στους 980°C (Haynes 282) Θερμικοί κύκλοι: Μόνιμη ρύθμιση &lt;2% μετά από 104 κύκλους (Nimonic 90)
Ισχύς απόδοσης: 310MPa στους 1000°C (κράμα βολφραμίου) Ανοχή απόστασης πηνίου: ±0,02 χλστ
Διάμετρος σύρματος: 1,5-8 χιλιοστά Περιεκτικότητα σε θείο: <0>
Επεξεργασία διαλύματος: 1050°C (κράματα Inconel) Υπολειμματική τάση: 600MPa συμπιεστικό
Πάχος επίστρωσης: 50-100μm (MCrAlY) Κύκλοι κόπωσης: 108 κύκλοι με 70% φορτίο (ISO 13920)
Πλαστική παραμόρφωση: &lt;0,2% μετά από 1000 ώρες στους 800°C (ASTM E290) Κύκλοι θερμικού σοκ: 100 κύκλοι (-50°C έως 1000°C)
Κέρδος βάρους: &lt;0,1 mg/cm² μετά από 1000 ώρες στους 900°C (ASTM G54) Παράταση ζωής κόπωσης: 300%
Διατήρηση ελαστικού συντελεστή: &gt;90% σε ακραίες θερμοκρασίες Απώλεια ακαμψίας: 30-50% στους 500°C (συμβατικά ελατήρια)
Επισημαίνω

Υψηλής θερμοκρασίας ανθεκτικές σφραγιστικές ελαφρά

,

Εξαγωγές συμπιεσμού αποθέματος Θερμική σταθερότητα

,

Τεχνικές πηγές συμπίεσης 310MPa

Περιγραφή προϊόντος

Ελατήριο Ελικοειδές Ανθεκτικό σε Υψηλές Θερμοκρασίες
Σχεδιασμένο για θερμική σταθερότητα 1200°C σε εφαρμογές παραγωγής ενέργειας και αυτοκινητοβιομηχανίας. Το ελατήριο ελικοειδές ακριβείας μας διατηρεί διαστατική σταθερότητα, ελαστική απόδοση και αντοχή σε κόπωση σε ακραία θερμικά περιβάλλοντα από 200°C έως 1200°C.
Επιλογές Υλικών
Η επιλογή υλικού είναι κρίσιμη για τη θερμική ανθεκτικότητα, με επιλογές προσαρμοσμένες σε συγκεκριμένα όρια θερμοκρασίας:
Υλικό Εύρος Θερμοκρασίας Βασικές Ιδιότητες Εφαρμογές
Inconel® X-750 (UNS N07750) Έως 800°C Διατηρεί 85% αντοχή εφελκυσμού στους 800°C, αντοχή σε θραύση ερπυσμού 10⁵ ωρών 150MPa στους 700°C Θάλαμοι καύσης αεριοστροβίλων, συστήματα εξάτμισης
Haynes® 282® (UNS N07282) Έως 1000°C Ανώτερη αντίσταση στην οξείδωση (≤0.01mm/έτος απώλεια βάρους στους 980°C), αντοχή σε θερμική κόπωση Μηχανισμοί πορτών βιομηχανικών φούρνων
Nimonic® 90 (UNS N07090) 200°C έως 800°C <2% μόνιμη παραμόρφωση μετά από 10⁴ θερμικούς κύκλους, βελτιστοποιημένο για κυκλική θερμική φόρτιση Βαλβίδες παράκαμψης υπερσυμπιεστή αυτοκινήτων
Κράμα βολφραμίου (W-2%ThO₂) Έως 1200°C 310MPa αντοχή διαρροής στους 1000°C Ράβδοι ελέγχου πυρηνικών αντιδραστήρων
Χαρακτηριστικά Σχεδιασμού
Η διαδικασία σχεδιασμού μας ενσωματώνει πολυφυσική ανάλυση πεπερασμένων στοιχείων (FEA) (ANSYS Mechanical Thermal) για προσομοίωση θερμικής διαστολής, παραμόρφωσης ερπυσμού και χαλάρωσης τάσεων. Η γεωμετρία του ελατηρίου βελτιστοποιείται με:
  • Περιστρόφια μεταβλητού βήματος για αντιστάθμιση διαφορικής θερμικής διαστολής (±0.02mm ανοχή στην απόσταση των περιστροφών)
  • Κωνικά πάχη σύρματος (1.5-8mm) για μείωση της συγκέντρωσης τάσεων στις διεπαφές των περιστροφών
  • Θερμικά επεξεργασμένες διαμορφώσεις άκρων (ακονισμένες, τετραγωνισμένες ή θηλιωτές) για διατήρηση της κατανομής φορτίου υπό θερμικούς κύκλους
Διαδικασία Κατασκευής
  1. Τήξη με επαγωγή σε κενό για ελαχιστοποίηση των επιπέδων ακαθαρσιών (<0.005% θείο)
  2. Ανόπτηση διάλυσης (1050°C για κράματα Inconel) ακολουθούμενη από σκλήρυνση γήρανσης για καθίζηση ενίσχυσης φάσης γ'
  3. Shot peening με μέσα ζιρκονίας 0.1mm για πρόκληση συμπιεστικής υπολειπόμενης τάσης 600MPa, επεκτείνοντας τη ζωή κόπωσης κατά 300%
  4. Επίστρωση ψεκασμού πλάσματος (MCrAlY, πάχος 50-100μm) για βελτιωμένη αντίσταση στην οξείδωση σε κυκλικά περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας
Επικύρωση Απόδοσης
Συμμορφώνεται με αυστηρά βιομηχανικά πρότυπα:
  • Δοκιμές κόπωσης ISO 13920 Κατηγορίας 0: 10⁸ κύκλοι στο 70% ονομαστικού φορτίου με <1% απώλεια φορτίου
  • Δοκιμές ερπυσμού ASTM E290: <0.2% πλαστική παραμόρφωση μετά από 1000 ώρες στους 800°C/500N φορτίο
  • Δοκιμές θερμικού σοκ (MIL-STD-810H Μέθοδος 503.7): 100 κύκλοι από -50°C έως 1000°C χωρίς δομική αστοχία
  • Αντίσταση στην οξείδωση σύμφωνα με ASTM G54: <0.1mg/cm² αύξηση βάρους μετά από 1000 ώρες στους 900°C
Απόδοση σε Πεδίο Εφαρμογής
Οι εφαρμογές πεδίου αποδεικνύουν εξαιρετική αξιοπιστία:
  • Πελάτης παραγωγής ενέργειας μείωσε τις αντικαταστάσεις ελατηρίων στροβίλου κατά 75% με ελατήρια Inconel X-750
  • OEM αυτοκινητοβιομηχανίας πέτυχε ανθεκτικότητα υπερσυμπιεστή 1,2 εκατομμυρίων χιλιομέτρων με ελατήρια βαλβίδας παράκαμψης Nimonic 90
  • Κατασκευαστής φούρνων ημιαγωγών ανέφερε μηδενικές αστοχίες ελατηρίων σε 3ετή συνεχή λειτουργία στους 1100°C
Υποστηριζόμενοι από πιστοποιήσεις ISO 9001:2015 και AS9100D, παρέχουμε πλήρη ιχνηλασιμότητα υλικών (πιστοποιητικά παρτίδας θερμότητας, εκθέσεις δοκιμών) και προσαρμοσμένη μηχανική υποστήριξη—συμπεριλαμβανομένης της θερμικής μοντελοποίησης FEA και της επιλογής υλικών ειδικά για την εφαρμογή—για να καλύψουμε τις ακριβείς απαιτήσεις σας σε θερμοκρασία, φορτίο και περιβάλλον.

Τα κυριότερα σημεία του προϊόντος

Τα ελικοειδή ελατήρια υψηλής θερμοκρασίας διατηρούν μέτρο ελαστικότητας 90% έως τους 1200°C. Διατίθεται σε Inconel, Haynes, Nimonic & κράματα βολφραμίου. Πιστοποιημένο ISO/AS9100 με προσαρμοσμένη μοντελοποίηση FEA για εφαρμογές παραγωγής ενέργειας και αυτοκινήτων.

Σχετικά Προϊόντα
Ποιότητα Υψηλής απόδοσης κυματισμένη άνοιξη με εξαιρετικές ελαστικές ιδιότητες, αξιοσημείωτη αντοχή σε πρόσκρουση και σταθερή αξιωτική προφόρτωση Εργοστάσιο

Υψηλής απόδοσης κυματισμένη άνοιξη με εξαιρετικές ελαστικές ιδιότητες, αξιοσημείωτη αντοχή σε πρόσκρουση και σταθερή αξιωτική προφόρτωση

Τα κυματιστά ελατήρια SUNZO προσφέρουν εξαιρετική ελαστικότητα και αντοχή στην κρούση, παρέχοντας ελάχιστη ακαμψία και σταθερή αξονική προφόρτιση. Διατίθεται σε στάνταρ και προσαρμοσμένα σχέδια χρησιμοποιώντας υλικά υψηλής ποιότητας (1074, 65Mn, 60Si2MnA, SUS304) με διάφορες επεξεργασίες επιφάνειας για μηχανήματα ακριβείας, αεροδιαστημική και υδραυλικές εφαρμογές.

Ποιότητα Δίσκο ελατήρια 207GPa DIN 2093 για κινητήρες υψηλής τεχνολογίας | Εργοστάσιο SUNZO Εργοστάσιο

Δίσκο ελατήρια 207GPa DIN 2093 για κινητήρες υψηλής τεχνολογίας | Εργοστάσιο SUNZO

Η SUNZO κατασκευάζει κορυφαία ελατήρια δίσκων DIN 2093 σχεδιασμένα με βαθμονομημένο μέτρο ελαστικότητας 207GPa για ηλεκτροκινητήρες υψηλής τεχνολογίας, δυναμικά συστήματα μετάδοσης κίνησης και αυτοματοποιημένους ενεργοποιητές. Σχεδιασμένα για την εξάλειψη του τζόγου των ρουλεμάν που προκαλούνται από σοβαρή θερμική διαστολή, αυτά τα κωνία ακριβείας

Ποιότητα Δίσκο ελατήρια Inconel X750 υψηλής θερμοκρασίας DIN 2093 | Εργοστάσιο SUNZO Εργοστάσιο

Δίσκο ελατήρια Inconel X750 υψηλής θερμοκρασίας DIN 2093 | Εργοστάσιο SUNZO

Η SUNZO κατασκευάζει κορυφαία ελατήρια δίσκων υψηλής θερμοκρασίας Inconel X750 DIN 2093 που έχουν σχεδιαστεί για την καταπολέμηση της έντονης χαλάρωσης της πίεσης σε πετροχημικές βαλβίδες, αεριοστρόβιλους και υδραυλικά κυκλώματα υψηλής πίεσης.

Ποιότητα Oiled Waved Spring with Corrosion Protection and Balanced Elasticity for Cost-Effective Industrial Applications Εργοστάσιο

Oiled Waved Spring with Corrosion Protection and Balanced Elasticity for Cost-Effective Industrial Applications

Οικονομικά απλά κυματιστά ελατήρια με λάδι για βιομηχανική χρήση. Ανθεκτική αντοχή εφελκυσμού 800-1000 MPa, 15% μειωμένη τριβή, 90+ ημέρες αντιδιαβρωτική προστασία. Προσαρμοσμένα μεγέθη 10-300mm με ανοχή ±0,05mm. 30% φθηνότερα από τα premium εναλλακτικά.

Ζητήστε μια προσφορά

Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική φόρμα επικοινωνίας παρακάτω αν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, η ομάδα μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό.

Μπορείτε να ανεβάσετε μέχρι 5 αρχεία και κάθε αρχείο μεγέθους 10M μέγιστο.